Zbavujeme se idealizací 1

Idealizace jsou příčinou našeho problému / nemoci / současného stavu tehdy, dochází-li jejich vlivem k ničení / porušovaní našich ideí:

„To musí být takto, tak je to správné“ – život nám ukazuje, že rozhodně nemusí (je to takový správný „pankáč“ s hodně drsným smyslem pro humor).

Vlivem idealizace krásy (a nakupení energií strachem o ni) může dojít k rozvoji kožního onemocnění, celulitidy…

Člověk s přílišnou idealizací nezávislosti může být náchylný k rozvoji cukrovky – najednou je závislý na pravidelných dávkách inzulínu… V takových případech pomůže zpracování příslušných idealizací (dojde k odblokování možnosti úplného uzdravení).

Ok, takže napřed je potřeba zbavit idealizaci emotivního náboje – změnit ji na „pouhý“ ideál. Princip, na jehož základě si vytváříme názor / jednáme. Jeho porušení už nás nedokáže vyvést z rovnováhy – energii věnujeme na řešení situace.
Můžeme ovlivnit své činy/názory a způsob, jakým vnímáme okolnosti. Činy ostatních lze ovlivnit našimi vlastními, ale je dobré mít na paměti, že brát svobodu ostatním nebývá zrovna nejmoudřejší 😉

K řešení situace nám může pomoci vědomé potlačení sílících destruktivních emocí (hněv, nenávist, strach). V případě úspěchu získáme možnost vyřešit situaci (s „chladnou“ hlavou) – budeme vnímat mnohem více okolností, na jejichž základě můžeme podniknout vhodné opatření. Dojde k rozšíření zorného pole našeho úhlu pohledu.

Nedokážeme-li to přímo, můžeme si představit naše emoce ve formě destruktivní energie (tmavé depresivní barvy – tmavě hnědá / šedá, černá) vyzařované naším tělem.
Začneme-li je pociťovat, představíme si, jak je beze zbytku vtahujeme zpět do sebe. Vtáhnutím sice nedojde k jejich změně na konstruktivní, ale vesmír nám nebude nucený v budoucnu (vyrovnáním energií) destrukci vrátit. Navíc nebudeme vytvářet „energetické úroky“ při vzpomínkách na onu událost – a to už se vyplatí, ne? 😉

Měli bychom po tom být naprosto klidní – schopní vyřešit situaci „chladnou hlavou“ 🙂

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s