Výhody nemocí

Je-li výhoda pro nás natolik významná, že vědomě chceme být nemocní  (i přes všechny komplikace, jež nám nemoc přináší), můžeme ji zkusit využívat pouze za určitých okolností – domluvit se se svým organismem tak, aby za určitých okolností docházelo k jejímu zhoršení a za jiných ke zlepšení…

K tomu lze použít její rozprostření v čase, nebo prostoru.

Rozprostření v čase: V závislosti na čase dochází ke zhoršení / zlepšení.

Například blíží-li se návštěva lékaře, potřebujeme zhoršení nemoci (aby nám prodloužil nějakou dlouhodobější neschopenku, např. po chirurgickém zákroku, kdy se rány zcela nezahojily), ale jakmile vyjdeme z ordinace, nebezpečí pominulo a může tedy dojít k výraznému zlepšení (potřebujeme si jít ke známému „přivydělat“, nemůžeme si dovolit churavět – omezovalo by nás to v práci).

Rozprostření v prostoru: znamená, že na jednom místě potřebujeme být nemocní, zatímco na jiném zdraví.
Dá se aplikovat na předchozí situaci (Nemocnice = zhoršení, „práce“ = zlepšení).

Pro tuto konkrétní situaci mi přijde vhodnější rozprostření v prostoru 😉

Použitím těchto technik po dobu existence výhody budou blokovány všechny možnosti uzdravení (chcete-li příslušné historie) – tělo vám velice rádo splní všechny přání…
A všichni si budou lámat hlavu nad tím, proč zrovna u vás nedochází k uzdravení 😀

Jsme-li v např. důchodu, nemoc pro nás může být způsobem existence, vyplněním volného času – hned máme plné ruce práce, (pozorovat sebe, pravidelně brát správné pilulky), dobré téma na rozsáhlou konverzaci (a loudění slaďoučké energie 😉 ).

Člověk přichází na zem, aby se rozvíjel, získával zkušenosti, objevil něco nového (pomáhal ostatním, společně s nimi tlačil káru Života směrem vpřed).
Poznáváním nových věcí naplňuje své předurčení – nebylo by lepší utratit čas a peníze osobním rozvojem / pomocí druhým / užíváním si radostí života, než odevzdat tyto drahocenné komodity lékařům, případně lékárníkům?

Leze-li nám už nemoc krkem: toužíme-li po uzdravení, mohli bysme si zkusit najít nějaké koníčky – a okamžitě se jim začít věnovat. Organismus pochopí, že to myslíme vážně: přestane utrácet síly na tak neproduktivní činnost, jakou je zhoršování zdraví.
Pomalu se začnete samovolně uzdravovat, nebo alespoň nebudete blokovat možnost uzdravení (konečně začnou ty roztodivné metody zabírat).

„Až se uzdravím, začnu … „ moc dobře nefunguje – neuzdravíme, nezačneme, budeme se motat v kruhu do skonání světa…

Co je pro vás výhodnější: zdraví, nebo nemoc? 😉

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s