Rozhovor s podvědomím

V každé destruktivní vlastnosti je možné zkusit najít původní skrytý konstruktivní záměr: pohrdání – původně snaha změnit okolní svět, zbavit se zlých lidí (udělat svět pěknějším místem, kde se k sobě lidé chovají hezky)…

Rozhovor s podvědomím může být realizovatelný pomocí různých psychologických metod, např. neurolingvistickým programováním:

Navázání kontaktu s podvědomím obvykle trvá 5 – 15 minut.
Je k tomu zapotřebí klidné místo (aby vás nikdo nevyrušoval).

Pohodlně se usaďte, položte ruce (opěradlo / stůl) a zastavte nekontrolovaný běh myšlenek. V duchu vyslovte něco ve smyslu „Zvu k vědomému kontaktu část podvědomí, která odpovídá za … (mé zdraví). Prosím o odpovědi prostřednictvím těla. Pokud jsi připraveno navázat se mnou kontakt, ukaž mi, jak bude vypadat odpověď ANO“.

Klidně seďte a vyčkávejte. Ucítíte-li něco (nějakou změnu), zkuste se zeptat: „Chápu správně, že signál Ano je … (zopakujete / vyvoláte co jste zpozorovali). Je-li tomu tak, prosím o jeho zopakování“.

Dojde-li k zopakování signálu, pokračujete dál, jinak opět požádáte podvědomí, aby vám ukázalo, jak bude vypadat signál NE.
„Děkuji za odpověď části podvědomí, která odpovídá za … Prosím prostřednictvím těla ukázat, jak bude vypadat odpověď NE“.
Někdy může být NE absence jakéhokoliv signálu.

Rozhovor uzavřete: „Děkuji za odpovědi části podvědomí, která odpovídá za … Prosím o dovolení přerušit náš kontakt a vrátit se k němu později.“
Návrat do stavu „normálního“ vědomí.

Odpovědí může být prakticky cokoliv (jemné pohyby prstů, záškuby svalů, změna tepu, probliknutí/barevné skvrny na vnitřní straně očí… ). Občas může přijít přímá myšlenková odpověď typu „Ano jsem připraven(o)“ – tady je potřeba umět rozeznat, zda se jedná o externí odpověď, nebo o vaši vlastní…
V případě externí odpovědi by bylo dobré vědět, jestli se vám do toho nemotá nějaká „nezvaná“ bytost. Proto je ze začátku dobré využívat „tělesný“ kontakt.

Jako nejpohodlnější se udávají tzv. mikropohyby ukazováčku jedné ruky „ANO“, druhé „NE“, obou „NEVÍM“. V tomto případě je dobré zeptat se podvědomí, zda je schopno nám odpovědět tímto způsobem. (Pokud ano, prosím zopakovat signál… ).

Problémy nastanou, když vědomě uděláte pohyb a myslíte si, že to lze považovat za odpověď podvědomí (nelze). Taky je potřeba (po)zastavit NBM a naslouchat svému tělu. Zneužíváte-li prášků proti bolesti, může podvědomí kontakt ignorovat / odmítnout. Můžete se zkusit dotázat z jakého důvodu odmítá kontakt a zkusit počkat na přímou myšlenkovou odpověď.

OK, pokud jste tohle zvládli, můžete následně zkusit zjistit něco o příčinách vzniku současné situace (nemoci). Resp. na základě jakých dobře míněných důvodů způsobilo onemocnění. „Je nějaký konstruktivní smysl v … (bolestech zad)?“, „Ano“ – dalšími otázkami zpřesňujeme odpověď (můžeme si ověřit, zda naše hypotéza ohledně příčiny byla správná).

Existuje mnoho dalších věcí, jež můžeme se svým podvědomím dělat – zabruste po internetu, určitě objevíce něco dostatečně zajímavého, abyste to stálo za vyzkoušení 😉

Podvědomí ovšem není příčinou všech našich problémů (ochraňuje nás před obavami, strachem, stresem a věcmi podobného ražení) – pokud se s uspokojením (bez stresu) přežíráme, nemusíme se od něj nic kloudného dovědět…

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s