Obavy, strach, stres 1: přeměna na jistotu bezpečné budoucnosti

Podíváme-li se na tyto tři mušketýry zblízka, objevíme zajímavou skutečnost. Jejich cílem není nic jiného, než abysme se vyvarovali stresu, bolesti, nedostatku, nepříjemností v budoucnosti – abyste byli úspěšnější, vyvarovali se chyb.

Můžete si je představit jako nějakou neposednou bytost. Co teda s ní?
Ze srdce jí poděkovat, poslat energii lásky a vděčnosti. Během toho si představit, jak se transformuje do nějaké klidné příjemné podoby, jenž ve vás vyvolává pocit klidu, jistoty, bezpečí. Vytvořte v sobě pocit bezpečné budoucnosti. Vychutnejte si výsledný obraz, výsledné pocity.

Vysvětlete jí, že jste dospělí člověk a i bez její pomoci si dokážete zajistit dobrou budoucnost, dělat správné rozhodnutí.

————————————————————————————————————-

Problém není strach samotný, ale náš přístup k němu.

Měl by zbystřit naši pozornost, abysme sebrali všechny své síly a pokusili se dostat z pro nás nepříjemné situace. Ne se jím nechat kompletně paralyzovat s pocitem „Nevím co dělat“ „Udělejte někdo něco“.

Jelikož tohle pravděpodobně v krizové situaci udělá většina lidí (zachová paniku!), dopadne to obvykle ne tím zrovna nejlepším možným způsobem…

Rada je jednoduchá – zachovejte chladnou hlavu a udělejte co v dané situaci považujete za správné. Může to být rozdíl mezi životem a smrtí.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s