Nemocní lidé

Nachází-li se ve vašem okolí lidé s nějakým dlouhodobějším vážnějším problémem (nemocní), situace se lehce komplikuje.

K energetickým výměnám totiž  dochází i „samovolně“ – zdravý člověk s velkým množstvím energie v blízkosti (nemocného) člověka s menším množstvím. Část energie zdravého se přelije k nemocnému (jeden z důvodů, proč se někteří lidé štítí nemocných).

To může být problém na místech s vysokou koncentrací nemocných. Pacienti „na umření“ získávají energii, která jen prodlužuje jejich utrpení, zatímco ti s reálnou šancí zbytečně ztrácí síly. To množství může rozhodnout u „zdravějších“ o tom zda se uzdraví, nebo taky budou „na odpis“.

Mnozí nemocní záměrně vytvářejí energetické kanály, kterými se snaží loudit životní síly od svých blízkých. Někteří jsou dokonce v podstatě zdraví – „nemoc“ jim slouží jako prostředek k získávání energie (obživy).

Pokud vám na tom člověku opravdu záleží, zkuste mu pomoci nalézt vhodné řešení jeho situace, případně mu říci čím si z vašeho pohledu svůj současný stav způsobil.
Ne vždy to přijme dobře: uvědomte si laskavě, že vidíte jenom omezené množství příčin, jenž vedly k současnému stavu (!), neberte mu právo na vlastní názor – sám ví o své situaci nejvíce (jen si možná odmítá určité věci připustit).

Jestli z vás chtěl jenom tahat energii, tak se připravte na proud nadávek vůči vaší osobě (hlavně ve smyslu vaší bezcitnosti): samozřejmě se o svůj názor podělí s lidmi, které oba znáte a dá vám to pěkně sežrat 🙂
Dobrým znakem bývá velmi energické divadlo – opravdu nemocný člověk (jenž se chce uzdravit) si dvakrát rozmyslí, kam svou energii investuje 😉

Nenechat se vysávat není projevem bezcitnosti – spíše sebezáchovy a úcty k sobě samému.

Postiženému daleko více pomůžete nalezením příčin současného stavu, než dočasným poskytnutím destruktivní energie (jež může použít zase jen k dalšímu vysávání / destrukci).

Energii mu samozřejmě můžete darovat (někteří léčitelé), ale je to dočasné řešení a vystavujete se tím určitému riziku (zesílení energetického kanálu) – v nestřežené chvíli (stres, destruktivní emoce) budete náchylní k úniku energie.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s