Konflikty

Narazíte na někoho, kdo se vás bude snažit donutit k významnému výdeji energie (bude se ve vás snaží vzbudit destruktivní emoce – strach, nenávist, hněv, lítost):

Přijde k vám, něco řekne, vy se naštvete a plivnete po něm nějakou nadávku: došel s úmyslem energeticky se nakrmit, řekl něco co vás naštvalo – vyslal k vám destruktivní data a tím, že jste na ně destruktivně zareagovali, jste mu poslali zpátky balíček destruktivní energie.

Tím jste ho dobrovolně nakrmili – buď spokojeně plný sil odejde, nebo vám zkusí poslat další „vábničku“: následující útok bude daleko drsnější (úměrně množství energie, jež jste mu poslali v prvním kole).
Chytíte se, plivnete po něm něco opravdu hnusného (nadávku, chrchel) a tak to jde pořád dokola.

Když se nebude chtít nikdo vzdát (a to obvykle nikdo nechce), tak to většinou dopadne špatně: s trochou štěstí to odnese nábytek, v horších případech podpálený byt, zranění…  prostě se musí přihodit něco, co obě strany donutí zaměřit pozornost jiným směrem.

Co s tím?

Můžete dát útočníkovi najevo, že se s ním odmítáte bavit, případně být naprosto v klidu (netečný, vše co uslyšíte brát jako holá data bez emotivního náboje) – ještě párkrát zaútočí (když uvidí, že jen plýtvá energií, tak odejde), ale často minimálně jeden z útoků vyjde – bude útočit na stále citlivější místa.

Tato metoda je vhodná pro odvážlivce, pokud chcete nalézt trhliny ve svém uvažování, své možné nedostatky, případně věci, které si odmítáte připustit – je potřeba se nenechat vyvést z míry, vyslechnout si s chladnou hlavou veškerou kritiku, vše sepsat a pořádně proanalyzovat.
Získáte tak náhled na to jací doopravdy jste – to můžete porovnat s tím, jací byste chtěli být – a najít kroky, jak se takovými stanete.
Mimo jiné tím objevíte, jakým způsobem lidé kolem vás uvažují 😉

Když na to nemáte chuť – lze jít jednoduše pryč (v některých případech), nebo dotyčného zkusit ignorovat (věnovat pozornost něčemu dalšímu, obvykle to bývá dost obtížné).

Teoreticky se můžete ještě zkusit energeticky nakrmit, ale uvědomte si, že přijatá energie je destruktivní – když ji „nespotřebujete“ (k dalšímu útoku, rozbití nábytku), způsobí destrukci uvnitř vás, nakrmí vaše energetické parazity / démony (takže budou mít motivaci pokračovat v tom co vám provádějí 😉 ).
Část odejde do příslušného egregoru.
A nezapomínejte na vyrovnávání energií.

Mezilidské vztahy obvykle v dnešní době za moc nestojí (koneckonců jsme k tomu od nejútlejšího věku vychováváni – okolím, institucemi… ).

Jestli z nějakého důvodu nemůžete jít pryč: zkuste myslet konstruktivně, vyvolat v sobě konstruktivní emoce (radost). Případně se od srdce zasmějte.
Nedojde k rezonanci / interferenci, takže byste měli být v pohodě.
Ono to útočníkovi postupně dojde. Jak mu budou ubývat síly a zjistí, že z vás nic nevydoluje, dá za chvíli pokoj.

Případně mu můžete láskyplně říct něco pěkného (mám tě rád/ať se ti daří).

Pěkně ho tím zaskočíte – kromě zajímavých reakcí to může vést k ukončení hádky, nebo dokonce vyřešení skutečné příčiny problému 🙂

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s