Úvod do Energetiky

Pro jakoukoliv změnu/činnost v těle jsou zapotřebí především Informace (co se má udělat/jakým způsobem) a určité množství Energie (prostředek pro realizaci, rozvinutí požadované In-Formy).
Podle své informační hodnoty se energie na příslušných místech může projevit pouze určitými způsoby: obecně se destruktivní energie nedokáže projevit konstruktivně (rozvinout konstruktivní In-formu), může být využita opět pouze k destrukci (rozkladu).

Energie obvykle protéká po určitých drahách (cesta nejmenšího odporu). Nejrozšířenější je představa, jíž se využívá v akupunktuře: na povrchu těla je hromada BAB (biologicky aktivních bodů), které jsou pomocí poledníků spojeny s jednotlivými částmi těla). Dále systém čaker, případně dva hlavní energetické proudy – jeden vyvěrající ze země, druhý sestupující z vesmíru (zemská a nebeská energie).
Všechny pohledy fungují – a nevylučují se, takže když je dáme dohromady, obdržíme jeden velice komplexní pohled.

Máme-li energie nedostatek, nebo nemůže-li se dostat ke svému cíli (energetické blokády, vybočení z původních drah), tak postižené místo nemá dostatek „prostředků“ pro svou činnost (např. opravu buněk – poškozená se sice může svinout, ale opět se rozvine přinejlepším ve stejném stavu – pro rozvinutí její „opravené“ In-formy by bylo potřeba dodat více energie).
Tímhle způsobem může dojít k postupné degeneraci části organismu a výskytu onemocnění.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s