Ochrana před účinky EM záření

Podle druhu záření je možné určit vhodné opatření:

Velmi nebezpečné jsou „úsporné zářivky“.

Vytváří kolem sebe podobné pole, jako mikrovlnná trouba – investujte raději do „neúčinných“ obyčejných žárovek, mají sice v tuto chvíli relativně nízký výkon (nařízení EU), ale i tak jsou pro např. čtení mnohem vhodnější: minimálně si nebudete zbytečně kazit zrak nepřirozeným světlem, nemluvě o dalších vlivech…

Zařízení v místnosti kde spíte (lampička, TV, počítač) napíchat do jednoho prodlužovacího kabelu s mnoha zástrčkama, opatřeného vypínačem.
Na noc samozřejmě vypínat – ve spánku je člověk MNOHEM náchylnější k těmto zářením: tělo se regeneruje, poloha vleže navíc znamená dodatečnou magnetickou indukci.

Ano, Nikola Tesla se sice dobíjel přímo pomocí el. proudu, ale VĚDĚL přesně jaké ten proud musí mít vlastnosti. A rozhodně to nebyl ten bordel, který je všude kolem nás… 

Kdybyste si náhodou stavěli dům, nebo měnili elektroinstalaci, určitě si nechejte napojit všechny elektrospotřebiče, které v noci nebudete potřebovat (+ zařízení v ložnici) na jeden okruh a vyvést dráty od jističe k vypínači.
Velice elegantně tím v noci snížíte množství EM zatížení místnosti na minimum.

Jestli máte možnost: tak čím dál je zařízení od vaší postele, tím menší záření k vám dolehne (intenzita klesá s druhou mocninou vzdálenosti).
To ovšem neznamená, že cokoliv je ve vzdálenosti několika metrů nemá žádný vliv (ustelte si v okolí el. rozvodny).
I spotřebiče za zdí mohou vydávat velice silné záření – pračka, termostat, wi-fi…
Další věc jsou rozvodné dráty ve zdi – jimi vytvářené EM pole rozhodně není zanedbatelné.

Proti věcem v/za zdí existuje taková docela hezká věc – mumetalová folie (mumetal, ne Nu-metal… ).
Dokáže odfiltrovat téměř vše co je za ní a postupuje přímo k vám. Pokud ovšem máte magnetické pole, které do vás „vstupuje“ zvrchu (magnetické siločáry), tak to obešlo folii velkým obloukem, takže tohle řešení buď bude velice účinné, nebo velice málo.
Používá se hlavně bydlíte-li kousek od tramvajové dráhy (nebo jiných silnoproudých zařízení) a nemůžete se odstěhovat. Dále proti rozvodům ve zdi (v daném směru odfiltruje přicházející wi-fi-ny), jen je potřeba nalézt co nejvhodnější způsob jejího umístění – aby účinně stínila co má, navíc je o „něco“ dražší než hliníková 😉

Sežeňte (pučte) si měřič magnetické indukce (Teslametr / Gaussmetr / EMF detector) s vhodným rozsahem, který vám zodpoví, v jakém stavu jsou místa, jež obýváte (intenzitu magnetického pole v daném místě). Porovnáním naměřených hodnot lze docela dobře určit, zda vámi provedená opatření byla opravdu účinná. Máte-li před domem dráty VN, trafostanici, tramvajovou dráhu – pravděpodobně přes všechna opatření (kromě mu-metalu) stále naměříte dosti vysoké hodnoty. Alespoň jste ale snížili „nízkovýkonové“ vyzařování elektrospotřebičů, které má rozhodně nezanedbatelný vliv.
Najděte si tabulky se starými sovětskými normami (aspoň tohle měli správně udělané), nebo účinky různých druhů EM záření o různých intenzitách.
Porovnejte s naměřenými hodnotami a máte docela dobrou představu na čem jste.

Pokud bydlíte v blízkosti silnoproudých zařízení (drátů VN, trafostanice, nebo něčeho podobného) a máte určité zdravotní problémy můžete zkusit zažalovat patřičný závod za újmu na zdraví 😉 Nebo se z dané lokality odstěhovat.
Při výběru vhodného bydlení je dobré mj. brát zřetel na EM zátěž – pokud se v okolí pozemku nachází výše uvedené, případně je v blízkosti tramvajová/železniční dráha, hodně wifin/vysílačů v oblasti… do budoucna volba místa může ušetřit hoodně starostí.

V dohledné době se asi nebudete nikam stěhovat, takže pořiďte aspoň ten prodlužovák s vypínačem a vypínejte na noc mobil 😉

Kromě toho můžete použít ORGONIT – pole sice nezruší, maximálně rozptýlí, ale dokáže změnit jeho informační hodnotu…

Reklamy

2 thoughts on “Ochrana před účinky EM záření

  1. Dobrý den, zajímalo by mě, zda se výše popsané záření týká i LED žárovek? Nerozumím až tak této problematice, jen si chci vybavit ineriér touto světelnou výbavou a chci mít jistotu, že je vše OK. díky

    • Zdravím, LED světla bych rozhodně nepoužil! Ke své funkci potřebuje elektronický měnič, který do okolí vysílá něco podobného jako úsporné zářivky. Záření je sice o něco slabší, ale pořád se pohybujeme v úrovních, které mohou způsobit znatelné komplikace.
      Jako alternativu doporučuji HALOGENOVÁ světla, která jsou na tom, z hlediska elektrosmogu, podobně jako klasické žárovky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s