Voda jako kapalina

Voda je velice zajímavá tekutina. Chová se trochu neočekávaně, má překvapivě mnoho anomálií (tzn. chová se z fyzikálního hlediska jinak, než by měla).
Jako jediná kapalina má při 4° C nejvyšší hustotu / nejnižší objem – ostatní kapaliny se zvyšující teplotou zvyšují svůj objem / zmenšují hustotu, u vody je tomu od 0° C do 4° C naopak. Při 4° C navíc voda vyvěrá ze země (studánky), v zimě ve vodě s touto teplotou plavou ryby (bývá u dna).

Povrch země tvoří zhruba 70% vody a 30% pokrývají kontinenty
Člověk je ze 70% tvořen vodou a 30% sušinouAnalogicky: Strava by měla být ve stejném poměru: 70% vody; 30% potrava
Pivo, kafe, čaj (zbojnický), limonáda jsou potraviny, přesněji drogy.

Čistou vodu lidské tělo dokáže přímo přeměnit na energii (s určitou datovo-informační hodnotou); ostatní tekutiny obsahují další substance, které tělo může v případě potřeby poměrně obtížně oddělit a u mnoha tekutin (káva, limonády) by množství energie tělem vydané pro separaci jednotlivých substancí mnohonásobně převýšilo množství energie získané z takto odseparované vody.

Na druhou stranu, pokud není vaším cílem doplnit energii, ale chcete dosáhnout specifického účinku, tak ostatní tekutiny mohou být skvělým prostředkem: káva, čaj, alkohol, cukr – to vše lze označit jako drogy (přesné, ale nepříliš používané označení látek, pro něž je původně určeno).
Obecně katalyzátory s dočasným efektem, případně látky vyvolávající změnu stavu vědomí (po kávě si jdu obvykle na chvilku zdřímnout 😉 ))

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s