Solná inhalace

Pokud máte problémy související s dýchací soustavou (průdušky, plíce, dutiny) – astma, kašel, záchvaty dušnosti, ucpaný nos, zápal plic…

Velice účinným (a levným) nástrojem pro jejich uvolnění a pročištění je inhalace vodních par se solnou směsí.

Potřebujete k tomu pouze směs solí a vhodné zařízení:

Varnou konvici (sociální verze), inhalátor, nebo jiný vhodný přístroj:

velice dobře se osvědčil professor Z-14 (zvlhčovač vzduchu, vyvíječ mlhy): je mnohem účinnější (a rychlejší) než varná konvice, levnější než inhalátory, jednoduchý pro použití, a můžete okamžitě po zapnutí začít inhalovat – u varné konvice musíte čekat, než voda začne vřít, inhalátory mají obvykle podobný problém… A pokud si občas dáte vodní dýmku (případně umíte vytvářet kolečka z kouře), tak si jej rychle zamilujete 🙂

S professorem vám na celý proces stačí cca 10-20 minut, namísto 40 s varnou konvicí… Po pár dnech je ten časový rozdíl hodně výrazný.

Pokud můžete postrádat zhruba 500 Kč, velice něco podobného doporučuju pořídit: mj. ušetří tisíce za různé „podpůrné“ tobolky.

Ne že by neúčinkovaly, ale jejich účinky jsou příliš jednostranné. Při jejich kombinaci různorodé „složené vedlejší účinky“ dané vzájemnými chem. reakcemi mezi sebou a vaším tělem (1+1 = 3 a více).

OK, ještě potřebujeme solnou směs: je zde mnoho možností, ale velice dobře se osvědčila tato směs (mj. na sebe naváže těžké kovy a dokáže si poradit i s takovou potvorou jako je barium, vřele doporučuji tento článek).

1/2 litru vody
2 polévkové lžíce KCL (draselná sůl alespoň v potravinářské kvalitě)
2 polévkové lžíce soli bez jodu (himalájská, mořská)

Doporučuje se Himalájská, ale ta je celkem drahá – osobně dávám přednost mořské bez jodu. Obecně je použitelná jakákoliv sůl bez přidaného jodu – a to nejen pro inhalaci: štítná žláza nedokáže vhodně zpracovat jod ve formě, která je přítomna v jodidované soli – v podstatě ji taková sůl ubližuje.
Do směsky ještě obvykle vhodím půl lžíce hořečné soli, aby měla správný šmak 😉  

Pořádně rozpusťte, nalijte do vaší mašiny a s chutí do toho 🙂
Zhluboka dýchat pusou i nosem, můžete si s tím trochu pohrát a vymýšlet různé kravinky (kouřové obláčky 😀 ), je to taková super-zdravá „vodní“ dýmka 😀
Co se týče jodu: lze jej doplnit pomocí mořských ryb, nebo řas.
Mé nejoblíbenější jsou nori vločky: malý balíček za 25 korun (heh, a v biokvalitě…), který vydrží hoooodně dlouho, člověk tím může posypat prakticky cokoliv…, doporučuje se taky kelp.
Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s