Slunění

Jedna z nejlepších a nejpříjemnějších věcí vůbec.

Pokud chcete do sebe tímto způsobem dostat velké množství vitamínu D (během pár minut je tělo schopné vygenerovat několik desítek tisíc jednotek), bylo by dobré si uvědomit pár věcí:

Vitamín D se vytváří na kůži. Přesněji v tuku na povrchu těla: pokud se po opalování opláchnete, všechen vyteče do kanálu. Je potřeba jej nechat vsáknout a vstřebat, „přirozeně“ uschnout.
Ano, někteří se budou ošívat, ale pokud to s opalováním myslíte vážně, nesprchujte se hned po skončení opalování a pokud možno ani neutírejte (v ručníku vám taky asi moc nepomůže 😉 )

Opalovací krémy zabraňují tvorbě vitamínu D: Pokud hodláte na ostrém slunci pobývat delší dobu (hodinu a více), nebo jste citliví na sluneční záření (velmi rychle se spálíte), velice dobře se místo opalovacích krémů osvědčil za studena lisovaný olivový olej. Na první pohled se může zdát, že to je zbytečné vyhazování peněz, ale tahle malá investice se vám velmi rychle vrátí:

-Dokonale vás ochrání před spálením (zabraňuje rychlému vysušení pokožky).
-Vyživuje kůži a čistí ji: detoxikuje, pomáhá z ní odvádět toxické látky, naproti tomu drtivá většina opalovacích krémů je silně toxická a obsahuje vysoké množství rakovinotvorných (karcinogenních) látek.
– Podporuje produkci vitamínu D (vytváří se přímo v oleji).
– Dodá kůži velice pěknou barvu 😉

Mimo jiné se používá k masážím, takže zabijete několik much jednou ranou 🙂
Kromě toho se jím můžete promazat i vnitřně: upraví trávení, dodá potřebné látky, když nakapete trochu citronové šťávy do dvou naplněných polévkových lžic a kopnete do sebe nalačno, je možné že vás začne silně čistit, minimálně zabere na zácpu 😉
V oblastech kde se vyrábí jej nazývají tekuté zlato a dobře vědí proč.

Takže až bude hezké počasí: vyražte na nejaké pěkné místečko, napatlejte na sebe olivový olej, zavřete oči a relaxujte 😎
Až vás to přestane bavit, vyražte na cestu, počkejte až proschnete, a teprve potom na sebe hoďte oblečení 🙂

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s