Přetěžování

Nadměrné přetěžování znamená zbytečné energetické výdaje.

Pro zdravého člověka krátkodobé přetěžování prakticky neznamená žádně riziko (tělo dokáže energetický deficit rychle doplnit při nejbližší příležitosti – spánek…), střednědobé jej mohou ohrozit (pokud nenechá tělo znovu nabrat ztracené síly).

Dlouhodobé přetěžování může být VELMI nebezpečné (v kombinaci s dalšími okolnostmi si člověk může vytvořit problémy na zbytek života, nebo minimálně na velmi dlouhou dobu, než se z toho vyhrabe – pokud bude mít štěstí a podaří se mu najít vhodné způsoby léčby).

Ovšem pokud je člověk oslabený, nebo nemocný, tak každý další velký energetický výdej může mít dalekosáhlé důsledky (chřipka + prochladnutí –> zápal plic ).

Může se jednat o nevhodné přizpůsobení klimatickým podmínkám (pokud na ně člověk není připraven (zvyklý)), příliš mnoho pohybu (vyčerpání, člověk jede ze zásob), příliš málo pohybu (zpomalení látkové výměny, tvoří se energetické blokády), jednostranná strava (mnoho úsilí pro přeměnu jedné látky na jinou), stres (strach)…

Zkrátka je dobré tělu nepřidělávat další práci a hlavně: dát mu možnost / čas se zregenerovat, doplnit ztracenou energii 🙂

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s