Minulé životy

Život má každá bytost jenom jeden, ovšem složený z velkého počtu vtělení.

Různé fobie (“neopodstatněný” strach) bývají často pozůstatkem potlačených destruktivních zážitků: z raného dětství (vzpomínek), nebo jsou-li opravdu silné, tak i minulých „životů“ – některé mohou mít takový emocionální náboj, že nás ovlivňují i v následujícím vtělení (např. násilná smrt).

Připadá-li nám nějaké nově navštívené místo důvěrně známé, je pravděpodobné, že jsme k němu měli v nějakém našem vtělení obzvláště silný vztah. Dochází k částečnému rozvinování vzpomínek – obvykle ve formě pocitů, v některých případech konkrétních událostí.

Obnovuje se nám přístup k morfogenetickým polím, ke kterým jsme kdysi měli přístup.

Samozřejmě nemusí jít jen o naše vztahy vůči určitému místu, ale i ostatním bytostem, předmětům… V podstatě může jít o cokoliv, vzhledem k čemuž jsme tvořili silné emoce.

Máme-li pocit, že příčina našich problémů má základ v minulých vtěleních, případně raném dětství, prenatálním vývoji… Minulých prožitcích, jež nejsme schopni opětovně zcela rozvinout ve své mysli (jinak, než ve formě pocitů).
Existují metody umožňující přístup k příslušným morfogenetickým polím. Člověk je uveden do změněného stavu vědomí a obvykle navigován určitým směrem:

Progresivní hypnóza je velice silným a přímým nástrojem umožňujícím přesnou navigaci požadovaným směrem. Největší problém bývá nalézt schopného terapeuta. Na rozdíl od klasické hypnózy si pacient vše pamatuje a reálně prožívá. Terapeut zde plní funkci jakéhosi operátora – pouze jej naviguje určitým směrem.

Navigace u Holotropního dýchání bývá často tvořena speciálně komponovanou, nebo pečlivě volenou hudbou. V současné době jde o relativně dostupnou a účinnou metodu.

Pomocí LSD bylo úspěšně vyléčeno několik případů nejtěžších psychických poruch – „ležáci“ s nulovou nadějí na uzdravení běžnými metodami se byli po několika sezeních schopní zapojit do normálního života. Zážitky jimiž si prošli byli pro ně natolik silné, že jim „otevřely oči“ – objevili v nich skutečnou podstatu svého současného stavu, pochopili určité souvislosti a začali na různé problémy pohlížet úplně jiným způsobem.
Prostě jim pár věcí „docvaklo“ (což by se hodilo i mnoha lidem označovaným jako „normální“ ).

Úspěšnou léčbou těžkých duševních chorob pomocí LSD se zabýval americký psycholog českého původu Stanislav Grof (Holotropní dýchání). Dle něj má LSD pro psychologii podobný význam jako např. teleskop pro astronomii.

Bez odborného vedení působí LSD spíše jako nespecifický katalyzátor – na směr, kterým se bude ubírat vědomí může mít vliv více faktorů).

Každá metoda má své pro a proti: její výběr záleží na účelu, osobních preferencích a dostupnosti obyčejným lidem.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s