Radioaktivní záření

Radioaktivita se dělí na přirozenou a umělou.

Přirozená: vzniká samovolným pozvolným rozpadem jader radionuklidů, jenž se nacházejí běžně v přírodě.

pozn. Radionuklid je látka s velkým množstvím energie, která se musí nějakým způsobem „zužitkovat“ – v tomto případě ve formě radioaktivního záření (relativně malá vlnová délka / relativně vysoká frekvence vzhledem k frekvencím běžných, „konvenčními“ způsoby měřitelných záření).

Při umělé dochází k přeměně jádra – k tomu je potřeba na radionuklid záměrně působit, samovolně k ní nedochází.

V běžném životě se lze setkat s umělou radioaktivitou obvykle při nákupu balené vodyPrakticky všechna je ozářena, aby se nekazila (nemnožily se v ní bakterie). Množství radioaktivity sice není kdovíjak závratné, ale pravidelná konzumace může výrazně oslabit štítnou žlázu (imunitní systém). Navíc se zde uplatňuje vliv destruktivních informací, které se při umělém ozařování do vody dostanou paměťovým efektem vody. Tichá voda břehy mele 😉

Radioaktivita má docela ráda jód – ten se nachází ve štítné žláze (imunitní systém). Takže pokud už jste vystaveni účinkům radioaktivity – je dobré vyměnit starý za nový (neozářený). Ten se dá doplnit konzumací mořských ryb, případně mořských řas.V případě akutního ozáření vyššími dávkami jsou dobré jodidové tablety (jodid draselný, obvykle se používá preexpozičně – tj. před vstupem do zamořené oblasti), případně alkohol (zpomaluje vstřebávání stroncia, pomáhá odvádět z těla radionuklidy).
Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s