1. Elektro-akupunktura dle Volla – odborně

Lidské tělo obsahuje množství tzv. biologicky aktivních bodů, odpovídajících akupunkturním bodům. Impedance (odpor) povrchu těla v těchto bodech je pětkrát až desetkrát menší než impedance kůže ve všech jiných místech. To je mj. způsobeno vysokou koncentrací nervových vláken v těchto bodech. Ty jsou spojeny s energetickými drahami (poledníky) jednotlivých orgánů a stav těchto orgánů je možné zjistit pomocí velikosti potenciálu mezi těmito body. Nejčastěji se využívá BAB (biologicky aktivních bodů) na dlaních rukou.

Jestliže do měřeného obvodu zařadíme nějakou látku, nebo například patogenní organismus, z následné změny impedance lze usoudit, jakým způsobem tělo na danou látku reaguje: zda se v těle pacienta organismus vyskytuje – a potom přesně zjistit, ve které části organismu.
V případě jednotlivých substancí lze přesně zjistit, zda jsou pro tělo prospěšné, nebo škodlivé.

Ukázalo se, že substance nemusí být přímo součástí elektrického obvodu, ale stačí když se nachází v jeho těsné blízkosti.
Je to způsobeno tím, že každá látka má svou rezonanční frekvenci (frekvenční charakteristiku) a pokud tělo pacienta zachytí její vyzařování, změní se vlivem rezonance (případně interference) impedance celého obvodu.
V současné době se využívá počítačových databází, obsahujících frekvenční charakteristiky obrovského množství látek.

Stupnice přístrojů bývá většinou od 0 do 100 poměrných jednotek (jedná se o speciálně upravené mikro-ampérmetry), přičemž hodnota 50 odpovídá normálnímu stavu.
Když je hodnota vyšší než 60 znamená to, že v daném orgánu probíhá zánětlivý proces a když je menší než 40, tak je orgán energeticky vyčerpaný, nebo v něm probíhají degenerativní procesy.

Působíme-li na dané body elektrickým proudem, můžeme stimulovat práci orgánů, které jsou s nimi spojeny. Je-li směr proudu souhlasný se směrem energií protékajících daným poledníkem, pak má daný proud tonizující účinek. Opačný směr má účinky spíše sedativní.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s